Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

MOC NATURY

Chcesz poznać MOC NATURY i udać się wraz z rodziną na jednodniową wyprawę po regionie bełchatowskim? Odwiedź Giganty Mocy - Ekspozycję, dzięki której zgłębisz wiedzę o otaczającej Cię przyrodzie, poznasz gatunki roślin, z których powstał bełchatowski węgiel brunatny, a także dowiesz się więcej o metodach rekultywacji terenów poprzemysłowych. 

Chcesz pogłębić swą przyrodniczą wiedzę? Planując podróż, umów się z edukatorami z Nadleśnictwa Bełchatów (44/6357201) i wysłuchaj "Opowieści Bielika" na Ścieżce Edukacji Ekologicznej

Po zwiedzaniu ścieżki edukacyjnej, pojedź do podnóży Góry Kamieńsk. Odkrywając to najwyższe sztuczne wzniesienie w centralnej Polsce możesz podążać szlakiem  wytyczonej tu Ścieżki Edukacji Ekologicznej, gdzie poznasz rodzime gatunki zwierząt oraz roślin.

Nie zapomnij wjechać na sam szczyt wzniesienia koleją linową, z kanapy której możesz podziwiać widok na okolicę. W sezonie zimowym z góry możesz zjechać najdłuższą trasą narciarską, położoną poza południem Polski (aż 760 metrów!). 

Rozejrzyj się i spójrz w górę, bowiem znajdujesz się u stóp farmy wiatrowej, gdzie stoi aż 15 wiatraków, z turbinami o łącznej mocy 30MW. Czy wiesz, że mierzą one aż 85 metrów, a ich skrzydła mają 70 metrów rozpiętości? Każdy z nich porusza się z szybkością 21 obrotów na minutę, a energia pochodząca z wiatraków włączona jest w sieć dystrybucji energii Zakładu Energetycznego Łódź – Teren i zasila nasze gniazdka elektryczne. 

Zapraszamy!

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT