PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Kopalnia Wiedzy PGE Gigantów Mocy paleontologicznie.

wydarzenia

Wszystkie dzieci interesujące się tym, jak dawniej wyglądało życie na Ziemi, Miejskie Centrum Kultury zaprasza na drugie warsztaty z cyklu: Kopalnia Wiedzy PGE Gigantów Mocy. Tym razem przed młodymi naukowcami otworzy się "Kamienna księga życia", czyli dwie godziny fantastycznej przygody ze skałami i skamieniałościami. Spotkanie poprowadzą instruktorzy Ekspozycji PGE Giganty Mocy oraz paleontolodzy - pasjonaci - z klubu "Inkluzja", z którymi młodzi wielbiciele paleontologii mieli już okazje pracować podczas warsztatów wakacyjnych.

Warsztaty odbędą się 28 listopada o godzinie 12:00. Zapisy przyjmuje sekretariat Miejskiego Centrum Kultury pod numerem telefonu: 44/6350048 w godzinach 7:30 - 15:30.
Koszt warsztatu: 9 zł za osobę. Liczba miejsc jest ograniczona.


„Kamienna księga życia”, czyli co kryją skały.

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu dzieci tematyką pradawnego życia na Ziemi, postanowiliśmy po raz kolejny umożliwić im udział w warsztatach o tematyce paleontologicznej. Nie sposób nie wspomnieć, że poprzednie spotkania w ramach cyklu „Jurajska Przygoda” cieszyły się dużym powodzeniem, a uczestnicy zabrali ze sobą znaczącą dawkę wiedzy, wspomnień, ale i skamieniałości, które zapewne staną się zalążkiem pięknych kolekcji. „Kamienna księga życia” ma opowiadać o kopalnym zapisie zdarzeń na przykładzie wybranych skamieniałości. Będzie można na własne oczy zobaczyć i dotknąć płytę z tysiącami sylurskich graptolitów, małża zastygłego na drewnie i wiele innych ciekawostek, które pokazują nam niekiedy historie sprzed wielu milionów lat. Do dyspozycji dzieci pozostaną odkrywcy/kolekcjonerzy z klubu „Inkluzja”, którzy współpracują z naszą ekspozycją. Na koniec każdy będzie mógł wylosować dla siebie zestaw skamieniałości i dowiedzieć się czegoś o ich preparowaniu oraz oznaczaniu. Każdy z młodych naukowców, który wyrazi taką chęć zostanie oznaczony na ramieniu znakiem trylobita, amonita lub jeżowca. 



https://www.facebook.com/Klub.Inkluzja/

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT