PGE Giganty Mocy - Pierwsze w Polsce muzeum o węglu i energii. Doskonały pomysł na wycieczkę szkolną. Muzeum w Łódzkiem atrakcyjne dla rodzin z dzieckiem, dziećmi, rodziną.
Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Stowarzyszenia

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego

Członkiem Regionalnej Organizacji Turystycznej jesteśmy od 2014r. Porozumienie o współpracy pomiędzy MCK Bełchatów, a Organizacją podpisane zostało 5 czerwca.

Przynależność do Regionalnej Organizacji Turystcyznej zobowiązuje, dlatego też mamy nadzieję, iż stale rozszerzana przez nas oferta wydarzeń kulturalnych, a także działalność Ekspozycji PGE Giganty Mocy przyczynią się do promocji nie tylko Bełchatowa, ale całego województwa łódzkiego. Liczymy również na to, że współpraca z ROT WŁ zaowocuje wieloma wspólnymi projektami turystycznymi, reklamowymi, a także dopingować nas będzie do ciągłego podnoszenia jakości oferowanych przez nas usług.

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego została założona w lipcu 2002 roku na mocy ustawy o stowarzyszeniach oraz ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej. W grudniu 2003 roku powołano biuro, które realizuje zadania i projekty wyznaczone przez Zarząd. W skład Organizacji wchodzą jednostki samorządu terytorialnego (województwa, powiaty, gminy i miasta), organizacje, stowarzyszenia, izby i związki branżowe, a także firmy działające w branży turystycznej. Głównym celem działalności ROT WL jest kreowanie i upowszechnianie wizerunku województwa łódzkiego, jako regionu atrakcyjnego turystycznie zarówno w kraju, poza jego granicami, jak i wśród samych mieszkańców Regionu Łódzkiego. 

 

 

Porozumienie Społeczeństwo i Nauka

SPiN, którego członkiem jest również MCK Bełchatów, to porozumienie instytucji non-profit ukierunkowanych na rozwój społeczeństwa oparty na edukacji, nauce, technice i innowacji. Celem partnerów przystępujących do porozumienia jest zwiększenie efektywności podejmowanych działań ukierunkowanych na rozwój społeczeństwa poprzez m.in.:
- rozbudzanie ciekawości świata i zachęcanie do poznawania go metodami aktywnymi i partycypacyjnymi,
- prowadzenie nieformalnej działalności edukacyjnej, a także uzupełnianie i doskonalenie edukacji formalnej,
- tworzenie i udostępnianie wystaw interaktywnych,
- wspomaganie lepszego rozumienia nauki oraz inspirowanie społecznego dialogu na temat jej roli w społeczeństwie,
- zachęcanie do myślenia krytycznego i kreatywności.

Członkami SPiN są m.in.: Centrum Nauki Kopernik (Warszawa), Centrum Hewelianum (Gdańsk), Centrum Nauki EXPERYMENT (Gdynia), Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (Toruń),  EC1 Łódź - Miasto Kultury (Łódź), Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego (Kraków), Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne (Olsztyn), Centrum Popularyzacji Matematyki „Signum” przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej, Uniwersytet Śląski w Katowicach.

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT